Kategorie
Blogi

Jak wybrać domenę dla firmy?

Jak wybrać domenę dla firmy?

Zastanawiasz się jak wybrac domenę dla firmy? Powinieneś to dobrze przemyśleć, bo od tego bardzo wiele zależy. O wyborze nazwy dla firmowej strony internetowej napisano już wiele, ale na pewno nie wszystko i jest jeszcze sporo aspektów do przeanalizowania. Twoja firmowa domena internetowa powinna być skrupulatnie i przemyślanie wybrana. Najważniejsze zasady jakimi powinieneś się kierować przy wyborze nazwy domeny to prostota i łatwość w zapamiętaniu, jednak jest jeszcze kilka niuansów, które decydują o późniejszym sukcesie firmowej strony internetowej. Twoja firmowa strona www będzie często pierwszym narzędziem z jakim spotka się Twój klient, dlatego bardzo ważne jest jaką będzie miała ona nazwę. Pamiętaj, że nazwę trony internetowej zamieścisz nie tylko na wizytówkach czy ulotkach, ale także na firmowych samochodach i tutaj ważna będzie jej prostota i łatwość w zapamiętaniu. Pamiętaj, że w nazwie domeny nie trzeba (a czasami wręcz nie należy) zawierać słów kluczowych na które będziesz chciał wypozycjonować swoją stronę internetową. Umieszczanie słów kluczowych w nazwie domeny często prowadzi do jej niepotrzebnego skomplikowania.

Oczywiście nazwa domeny firmowej nie ma wpływu na jej pozycjonowanie, ale warto do jej wyboru podejść z należytą starannością, tak by nasza strona internetowa była rozpoznawalna, a sama jej nazwa łatwo kojarzyła się z naszą firmą. Więcej o dylematach dotyczących wyboru firmowej domeny internetowej przeczytasz na blogu firmowym agencji Łebsajt.


Ocena: 2,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 37 (ostatnio: 03.02.2022 01:35:17)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 25.07.2016 02:07:31)

Podlinkuj wpis: