Kategorie
Psychologia

Leczenie nerwicy i stanów lękowych

Strach jest normalną reakcją na stan zagrożenia. Jeśli jednak przeradza się on w lęk, który występuje niepokojąco często i jest nie do przezwyciężenia, być może cierpisz na nerwicę. Może się ona objawiać nie tylko psychicznie, ale również somatycznie, np. poprzez pojawianie się silnych bólów brzucha o nieznanej przyczynie, duszności, jąkania, zawrotów głowy czy drżenia kolan. Silny lęk nie pozwala prawidłowo funkcjonować, ponieważ przysparza wiele trudności podczas kontaktów z innymi ludźmi, wykonywania codziennych czynności czy zadań w pracy. Potrafi on naprawdę paraliżować i stawać się centrum życia.

Leczenie nerwicy jest jedną ze specjalności, jaką zajmują się psychoterapeuci i hipnoterapeuci z Ośrodka Hipnozy i Psychoterapii Gutowski. Placówka działa od kilkunastu lat, z powodzeniem lecząc pacjentów z całej Polski. Niektórzy z nich skorzystali z psychoterapii, inni natomiast, poddali się psychozie. Specjaliści, pracujący w ośrodku, pomogli wielu osobom cierpiącym na nerwice o różnym podłożu.

Każdy z pacjentów reprezentuje indywidualny przypadek, dlatego terapeuci dobierają spersonalizowane metody leczenia – tak, by były one dopasowane do konkretnego problemu. Dzięki temu, zwiększają się szanse na powodzenie terapii i osiągnięcie szybszych i co istotne – długotrwałych rezultatów.

Jeśli chcesz poprawić komfort swojego życia poprzez pozbycie się uporczywego lęku, zapraszamy na rozmowę. Wspólnie opracujemy odpowiednie dla Ciebie metody, które pozwolą Ci się uwolnić od nerwicy.