Kategorie
Odzież

Moda na plaży

Jak co roku kiedy zaczyna się sezon urlopowy wybieramy wymarzony kierunek wyjazdu na zasłużony wypoczynek i w większości jest to pobyt nad morzem, nad jeziorami czy też w hotelach z basenami kąpielowymi. Bez względu na to czy będzie to wyjazd nad Bałtyk, do Chorwacji, do Bułgarii czy do bardziej egzotycznych krajów cel jest zawsze ten sam, maksymalnie korzystać ze słońca i zażywać kąpieli, bo w końcu po całym roku trzeba choć na krótki czas zrzucić z siebie ubranie i poczuć trochę luzu i swobody. I wtedy u kobiet pojawia się jeden podstawowy problem – w czym ja się na tej plaży pokażę.

Poradników na temat doboru strojów kąpielowych do figury jest w czasopismach kobiecych jak i w internecie bardzo wiele i od tego w końcu jak dobierzemy nasz kostium będzie zależało nasze samopoczucie. Ta wiedza jest potrzebna jeśli kupujemy nowy kostium kąpielowy, chociaż wiele pań zabiera z sobą te ubiegłoroczne , bo przecież nie był szczególnie długo używany, wygląda jak nowy a do tego „czułam się w nim znakomicie”. Są jednak kobiety, które decydują się co roku na zakup nowego stroju, bo w końcu dlaczego raz do roku nie można zaszaleć.

Tak jak w całej kobiecej modzie również w strojach kąpielowych zmieniają się trendy i jeśli któraś z pań chce być na topie kupując kostium to teraz kilka słów o tym co na plaży jest najmodniejsze w tym roku. Na początek o powrotach pewnych stylów.

Wraca moda na styl retro i to w fasonach jakie nosiło się dobre kilkadziesiąt lat temu, czyli stroje jednoczęściowe, bardziej okrywające ciało przy czym z elementami współczesnej technologii, która pozwala na korygowanie i modelowanie sylwetki. Takie kostiumy szczególnie polecane dla kobiet w średnim wieku. Kolejny powrót to nawiązanie stylu do tzw. mody hippisowskiej z elementami etno czyli różnego rodzaju frędzle, ozdoby czy nawet falbanki a ponadto strój można ozdobić metalowymi elementami czy nawet świecidełkami. Obowiązkowo strój musi nawiązywać do swojej epoki, a więc print kwiatowy musi na nim być.

Modne również będą w tym roku kostiumy kąpielowe tzw. pantery czyli jednoczęściowe stroje przeważnie w ciemniejszym kolorze z nadrukiem pyska drapieżnika. Stroje te prezentują się fantastycznie, chociaż w modzie nadal pozostają te wykonane z materiału w brązowe cętki tygrysa.

I na koniec hit tego roku czyli kostiumy kąpielowe z egzotycznymi wzorami roślinnymi czyli kwiaty, palmy i elementy hawajskich plaż oraz nadruki azteckie nawiązujące do prastarej kultury indiańskiej.

Pamiętajmy o jednym, czy będzie to strój kąpielowy z ubiegłego roku, czy nowy kupiony wg własnego gustu czy też wybrany spośród najnowszych modowych trendów, ważne jest aby sprawił nam radość i poprawiał samopoczucie nawet wtedy gdy nam plażą pojawią sie chmury.