Kategorie
Wyposażenie

Sofy w salonie, modne, acz niedoceniane!

Dla wielu osób sofa jest meblem o nieco trudnym do określenia charakterze, z jednej strony jest to mebel wypoczynkowy, taki jak kanapa, a z drugiej, zastępuje ona nierzadko łóżko. Czy jednak ta wysoka funkcjonalność może być jej jedyną zaletą? A może istnieje możliwość znalezienia mebla, który by ponadto był także ozdobą naszego pokoju dziennego?

Jaką sofę wybrać do salonu?

Zakup sofy do salonu powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi oczekiwaniami względem tego mebla wypoczynkowego. Inaczej będzie wyglądała prosta kanapa do siedzenia dla dwóch osób, a inaczej duża sofa z opcją spania. Ponadto duże znaczenie będą miały także style aranżacji wnętrz. Przykładowo styl industrialny to: biel, czerń i szarość, a prowansalski: fiolet, zieleń i czerwień.

Sofy rozkładane, czy to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się, czy rozkładana sofa do spania jest dobry pomysłem, jest to uzasadniona wątpliwość. Z jednej strony łóżko zawsze będzie dominowało wygodą, lecz łózko polowe lub dmuchany materac po wielokroć ustępuje kanapie, która choć tymczasowo, to jednak pozwoli nam przenocować gości. Można więc powiedzieć, że rozkładana sofa w salonie jest dobrym rozwiązaniem do mniejszych mieszkań.

Kanapy zaufanych firm gwarancją trwałości!

Spośród dostępnych na rynku sof warto spojrzeć na oferty takich producentów jak: La Forma, Miloo Home, Nardi, Sits. Są to wszystko wyroby wysokiej jakości, modne, wygodne i trwałe! Dzięki temu możemy mieć pewność, ze zakupiona przez nas nowoczesna sofa do jadalni posłuży nam przez długie lata!